Elementarz dla całej rodziny

Bezpieczeństwo w sieci

Dla całej rodziny

Książka zawiera ponad pięćdziesiąt wskazówek i ćwiczeń – jest doskonałym kompendium wiedzy dla rodziców.
Książka zawiera ponad pięćdziesiąt wskazówek i ćwiczeń – jest doskonałym kompendium wiedzy dla rodziców. Informator dla rodziców zawiera komentarze i rozwiązania ćwiczeń zawartych w broszurze adresowanej do całej rodziny.
Zagadnienia zostały przedstawione na przykładzie dwójki dzieci: Zosi i Kuby, ich rodziców oraz Julii – studentki informatyki i opiekunki rodzeństwa.
Każdy z rozdziałów książki zawiera ćwiczenia dydaktyczne, quizy, złote zasady oraz przydatne linki. Warto zwrócić uwagę na ważne adresy WWW, gdzie można uzyskać pomoc lub zdobyć więcej informacji nt bezpiecznego internetu i zachowań dzieci w sieci.

 
 

Współpraca z Ins@fe

Podstawy wiedzy dla każdego

Elementarz porusza zagadnienia takie, jak:

  • ochrona domowego komputera przed wirusami i złośliwymi programami;
  • radzi, jak walczyć ze spamem oraz jak bezpiecznie zakładać konta internetowe;
  • uczy bezpiecznego komunikowania się z innymi użytkownikami sieci;
  • podręcznik wyjaśnia także, czym jest cyberprzemoc, podaje jej przykłady i sposoby ochrony dzieci.

 

Walory dydaktyczne podręcznika wzmacniają liczne ćwiczenia i testy, które dzieci mogą rozwiązywać razem z rodzicami.

 

Rodzice i dzieci znajdą w przewodniku przydatne adresy internetowe i numery telefonów, pod którymi można zasięgnąć porady lub sprawdzić posiadaną wiedzę. Do wydawnictwa dołączono naklejki, karty z opisami różnych sytuacji oraz dyplom dla całej rodziny.

 

Elementarz i strona internetowa to nie jedyne formy zaangażowania UPC Polska w promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu. Firma jest także partnerem kampanii społecznej "Stop Cyberprzemocy", mającej na celu walkę z problemem przemocy rówieśniczej z użyciem internetu.