Telewizja

Filmy i seriale w HBO
- jesień 2021

Wrzesień to czas powrotu do szkół, a zarazem koniec sezonu urlopowego. Powoli zaczynamy wkraczać w jesienny klimat, a wydłużające się wieczory sprzyjają spędzaniu czasu przed telewizorami i nadrabianiu filmowo-serialowych zaległości. Ciepła herbata, koc i seans filmowy – to znakomity przepis na wrześniowy wieczór. Poniżej podajemy ciekawe propozycje filmowe i serialowe, które będzie można obejrzeć już we wrześniu w HBO!

„Scooby-doo!” - pierwsza kinowa animacja

Już od 29 sierpnia w HBO pojawiła się pierwsza kinowa animacja – „Scooby-doo”, dzięki której można zapoznać się z historią kultowego psiaka, a także dowiedzieć się jak rozpoczęła się jego przyjaźń z Kudłatym. Dodatkowo w tej animacji poznamy kulisy założenia „Tajemniczej spółki” oraz dowiemy się jak rozwiązali najbardziej tajemnicze śledztwo historii. Mimo że premiera „Scooby-doo” już za nami, warto śledzić kanał HBO w poszukiwaniu powtórek.

„Jednym tchem” – dokument o pandemii COVID-19

Do tej pory powstało już wiele opracowań i ciekawych produkcji dokumentalnych na temat tego, w jaki sposób pandemia koronawirusa zmieniła świat. Nie brakuje też prognoz dotyczących tego jak będzie wyglądał świat po jej wygaszeniu. „Jednym tchem” to nieco inna propozycja, bowiem pokazuje ona, że pandemię można przekuć w sukces, jak to zrobił chiński rząd (warto podkreślić, że rządzi tam partia komunistyczna). Reżyserką dokumentu jest Nanfu Wang – Chinkę, która obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Świetnie wytyka ona chińskiemu rządowi szerzenie dezinformacji i manipulowanie odbiorcami. „Jednym tchem” to świetny dokument dotykający tematu, który dotyczy niemal nas wszystkich.

„Nastoletnia miłość” – komedia romantyczna dla młodzieży

W naszym zestawieniu ciekawych propozycji filmowych we wrześniu znalazła się również produkcja skierowana przede wszystkim do młodzieży, czyli „Nastoletnia miłość”. Film ten odpowiada historię inteligentnej czternastolatki – Harper, która zakochuje się ze wzajemnością w najlepszym przyjacielu brata. Ważnym wątkiem w tej opowieści są oczekiwania społeczne, stereotypy dotyczące płci, tożsamość nastolatków, które to składają się na złożony pod względem kulturowo-społecznym świat młodych ludzi. „Nastoletnia miłość” swoją premierę będzie miała już 11 września w HBO.

„Wirtuoz. Pojedynek zabójców” – thriller ze znakomitą obsadą aktorską

Jeśli to, co cię przyciąga najbardziej do kina, to aktorstwo, zdecydowanie powinieneś obejrzeć ten amerykański thriller, w którym w roli mentora występuje Anthony Hopkins. Film opowiada o zabójcy na zlecenie – tytułowym wirtuozie, który jest znany z tego, że zawsze wypełnia powierzone mu zadanie. Pewnego razu od swojego mentora otrzymuje zlecenie, które okazuje się najtrudniejszym w jedno dotychczasowej karierze. Ma on zabić zbuntowanego zabójcę, którym okazuje się piękna kobieta. Czy będzie w stanie wypełnić powierzone mu zadanie? 

„Antebellum” – thriller o pierwotnym grzechu Ameryki

Kolejna propozycja na naszej liście to thriller, który powinien przypaść do gustu nie tylko fanom typowych dreszczowców, ale również miłośnikom nieco fantastycznych wizji. Opowiada on o sławnej pisarce Veronice Henley, która zostaje uwięziona w brutalnym świecie niewolnictwa w Luizjanie. Jest ona zdeterminowana, by odkryć tajemnicę, która kryje się za tym światem i wrócić do znanej sobie rzeczywistości.  

„Nowe przebranie Nicholasa”  - edukacyjna propozycja dla najmłodszych fanów kina

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również propozycji dla dzieci. „Nowe przebranie Nicholasa” to zeszłoroczna bajka, której głównym bohaterem jest Nicholas – 10-latek z zespołem Downa. Jego urodzinową tradycją było przebieranie się w różnego rodzaju kostiumy, które szyła mu jego mama. Po jej śmierci zamieszkał z dziadkami, a jedyną pamiątką po jego ukochanej rodzicielce są właśnie te kostiumy. „Nowe przebranie Nicholasa” to wzruszająca propozycja dla dzieci, która uczy ich empatii, szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka. Bajkę tą będzie można zobaczyć już od 18 września w HBO.

„Tenet” – thriller dla fanów Sci-Fi

Na samym końcu przygotowaliśmy propozycję dla fanów kina science-fiction, które już od pierwszej sekundy trzyma w nas ogromnym napięciu i dostarcza niesamowitych emocji. „Tenet” opowiada historię tytułowego bohatera, którego misją jest ocalenie ludzkości. W tym celu przenika do świata międzynarodowych szpiegów i prowadząc swe działania, wykracza poza czas realny. „Tenet” warto obejrzeć chociażby dla samych efektów specjalnych, za które film ten został nagrodzony Oscarem. Jego premiera została zaplanowana już na 26 września w HBO.

Filmy i seriale HBO: Stargirl II; Tenet; Brytania III; Scooby-doo!; Antebellum

„Obama: Ku doskonalszej unii” – nie tylko dla fanów dokumentów

To trzyczęściowa produkcja dokumentalna, która opowiada o złożonej i wieloetapowej drodze Baracka Obamy począwszy od wczesnego dzieciństwa przez okres młodzieńczy aż po dorosłość i objęcie fotelu prezydenckiego w Białym Domu. W dokumencie tym 44. Prezydent Stanów Zjednoczonych zostaje przedstawiony z różnych stron – przez dziennikarzy, współpracowników, pisarzy, polityków, profesorów, urzędników państwowych, pastorów, aż wreszcie również przez swoich znajomych i rodzinę. Ważnym aspektem tego dokumentu jest wątek związany z relacjami i sprawiedliwością rasową. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego.

„Sprawa idealna” – dalsza część losów o wybitnej prawniczce

Fani tego serialu z całą pewnością przebierają nogami na myśl o perspektywie nadchodzącej premiery 5 sezonu serialu „Sprawa idealna”. Opowiada on o losach wziętej prawniczki, która traci wszystkie oszczędności i, zmuszona zacząć wszystko od nowa, wraz ze swoją chrześnicą rozpoczyna pracę w afroamerykańskiej kancelarii. Zaletą tej produkcji jest niezwykle ciekawe tło społeczno-obyczajowe tej produkcji. Kolejny, piąty sezon, tego serialu liczy 10 odcinków, które będzie można obejrzeć w każdy piątek.

„Ku’damm 63”  - historia o trzech wyemancypowanych kobietach

To niemiecki serial dramatyczno-obyczajowy, który opowiada o trzech siostrach Schollack: Soniji, Claudii i Marii, które zmuszone są przez całe życie walczyć z konwenansami, stereotypami i niewidzialnymi barierami społecznymi, które narzucane są na kobiety. Swoimi życiowymi wyborami udowadniają, że nie zawsze postępowanie wbrew sztywnym regułom i zasadom społecznym, jest drogą do osiągnięcia pełni szczęścia. „Ku’damm 63” to już trzecia odsłona tego serialu – odcinki są emitowane w każdy czwartek w HBO.

„Snowfall IV” – kolejna odsłona serialu o narkotykowej epidemii

We wrześniu zobaczymy także premierę finałowego odcinka serialu kryminalnego czwartego sezonu serialu „Snowfall”, który opowiada o narkotykowym światku w latach 80. ubiegłego wieku. W tym czasie używki w znacznym stopniu determinowały to jak wygląda życie w Los Angeles i wpływały na kulturę całego miasta aniołów. Życie to ukazane jest z perspektywy samego miasta, jak i poszczególnych jego mieszkańców, którzy borykają się z różnymi problemami.

„Sceny z życia małżeńskiego” – serial o rozpadającym się małżeństwie

W najbliższym miesiącu będziemy mogli obejrzeć serial, będący adaptacją filmu Ingmara Bergmana z 1973 r. o tym samym tytule. Produkcja ta na nowo przedstawia historię miłości, która po latach przeradza się w nienawiść. Tym razem bohaterem jest współczesne amerykańskie małżeństwo, które legło w gruzach na skutek wieloletnich zaniedbań z obu stron. Mocną stroną tej produkcji jest wieloaspektowość oraz brak jednoznacznych odpowiedzi.

Wybierz Pakiet HBO

i oglądaj najnowsze premiery filmowe i serialowe!

Sprawdź pozostałe artykuły