Telefon

Telefon z szybkim wifi.
Na co zwracać uwagę?

Szybkie wifi często kojarzy się z wysoką prędkością internetu, którą widzimy na umowie z naszym operatorem. O czym zapominamy? Co jest niezbędne do szybkiego surfowania na naszym urządzeniu? Zobacz nasze wskazówki.

Szybkie, stabilne wifi w Twoim domu

 1. Szybkie wifi, czyli bezprzewodowe połączenie z internetem, zależy oczywiście od karty sieciowej i parametrów samego telefonu. Ale nie tylko. Na szybkość surfowania wpływa również Twój modem:
 • Jeśli zależy Ci na silnym sygnale wifi w Twoim domu, pamiętaj o prawidłowym ustawieniu Twojego modemu. Urządzenie nie może być schowane w szafce, ustawione na podłodze czy w otoczeniu innych sprzętów, które emitują fale.
 • Dodatkowo jeśli masz duże mieszkanie lub jego układ jest nietypowy, możesz skorzystać ze wzmacniacza sygnału wifi. Wzmacniacz sygnału wifi, jak np. UPC WIFI POD, możesz zainstalować w pokoju, gdzie sygnał wifi jest zbyt słaby.
 • Zarówno modem jak i wzmacniacz sygnału powinny obsługiwać jednocześnie dwie częstotliwości, czyli 2,4 i 5 GHz i być kompatybilne z najnowszymi standardami wifi. W ten sposób działa Connect Box lub Giga Connect Box. Częstotliwość 5 GHz zapewnia większe prędkości, natomiast częstotliwość 2,4 GHz to większy zasięg. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z modemu, który inteligentnie i samodzielnie dopasowuje częstotliwość sieci wifi do możliwości każdego Twojego urządzenia. Connect Box i Giga Connect box zostały wyposażone w nowoczesne, oprogramowanie, czyli Inteligentne Wifi.
  Inteligentne Wifi zadba o to, aby Twoje urządzenie korzystało z najlepszej częstotliwości i wyciągnie maksimum możliwości. UPC WIFI POD wzmocni sygnał WIFi w każdym zakątku Twojego domu, więc nie przejmuj się, że oglądasz film i musisz przejść do innego pokoju – nie tylko będzie tam zasięg, a Inteligentne Wifi przełączy Cię bez żadnych zakłóceń. Dzięki Aplikacji UPC Connect sprawdzisz jakie urządzenia są połączone z siecią. Możesz zablokować połączenie dla tych, których akurat nie używasz. Nieważne czy są w szufladzie czy w łazience pod ręcznikami. Nie będą już „zajmować” przepustowości Twojego połączenia.

Wybierz UPC WIFI POD

i wzmocnij sygnał wifi w domu!

Szybkie wifi w Twoim telefonie

 1. Szybka prędkość na połączeniu wifi jest nam niezbędna w szczególności, gdy oglądamy filmy czy gramy online. Dlatego, jeśli chcesz cieszyć się rozrywką bez zbędnych zakłóceń, sprawdź w specyfikacji parametry Twojego urządzenia. Na co w szczególności zwrócić uwagę?
 • Częstotliwość 5 GHz
  Wybierz urządzenie, które obsługuje częstotliwość 5 GHz, ponieważ ta częstotliwość wifi zapewnia Ci większą prędkość.
 • Nowe standardy wifi, czyli wifi 5 i wifi 6
  Standardy wifi określają z jaką maksymalną prędkością możesz korzystać z połączenia bezprzewodowego. Standard wifi 5 (802.11 ac) może obsłużyć od 433 Mb/s do nawet 1 Gigabitu na sekundę. Technologia działa tylko na 5 GHz. Natomiast najnowszy standard wifi 6 (802.11 ax) działa na obu częstotliwościach: 2,4 i 5 GHz.
  Więc jeśli masz szybki internet domowy, ale Twój telefon nie obsługuje wyższych standardów wifi, nie będziesz mógł korzystać z szybkiego wifi. W takiej sytuacji Twój modem automatycznie przejdzie do niższego standardu wifi, właściwego dla tego urządzenia i prędkość wifi obniży się.

Jakie urządzenia obsługują częstotliwość 5 GHz i najnowsze standardy wifi?

 1. Jeśli chcesz korzystać z szybkiego wifi na swoim telefonie warto przejrzeć ofertę urządzeń również pod kątem częstotliwości i najnowszych standardów wifi.
 1. Przykładowe telefony z szybkim wifi to:
 1. Więcej modeli urządzeń znajdziesz w naszym sklepie.

 2. Data publikacji: 29.12.2021

Sprawdź pozostałe artykuły!