POZNAJ UPC

Co zrobić, by mieć w domu SILNE WIFI?

POZNAJ UPC

Co zrobić, by mieć w domu SILNE WIFI?

Ciesz się szybkim wifi w domu! Maciek Zadworny, prowadzący kanał technologiczny na YouTube „Moim Zdaniem”, pokaże Ci kilka skutecznych patentów, dzięki którym internet będzie śmigać jak szalony. Ale pamiętaj… czasem, żeby internet dobrze śmigał wystarczy go przyśpieszyć – poznaj najszybszy internet w Polsce: Internet światłowodowy - internet domowy bez limitu UPC.

Podsumowanie

Jeśli nie jest Ci obcy moment, kiedy streamujesz sobie serial i nagle widzisz kręcące się kółeczko ładowania albo grasz w grę online i wszystko się haczy, to znaczy, że możesz mieć problem z zasięgiem sieci wifi.

Dzisiaj wraz z partnerem odcinka, firmą UPC, podpowiemy Ci, co możesz zrobić, aby wifi w twoim domu było silne a seriale i gry płynne.

Rada 1

Kluczowe dla zasięgu wifi jest ustawienie modemu czy routera. Po pierwsze, nie chowaj go pod łóżkiem czy nie chowaj go w szafce. Nawet drewno jest w stanie powstrzymać fale radiowe wydobywające się z twojego urządzenia. Pomyśl o tym jak o falach na wodzie - jak po drodze postawisz zaporę, to za daleko te fale nie dotrą.

Po drugie, postaw go na wysokości 1 - 1,5 metra, a samo urządzenie powinno stać zgodnie z zaleceniami producenta - czyli jeśli producent zaleca postawienie urządzenia pionowo, to nie kładź go na płasko, ponieważ anteny będą nadawać sygnał w nieodpowiednim kierunku!
Router powinien stać również w centralnym punkcie twojego domu czy mieszkania. Każda dodatkowa ściana między twoim routerem a urządzeniem, które odbiera fale utrudnia jego działanie.

Rada 2 

Pamiętaj, że inne urządzenia też generują fale, które mogą zakłócać Twoje wifi - konsole, telewizory, mikrofalówki a nawet grzejniki mogą działać negatywnie, więc spróbuj postawić je z dala od innych urządzeń. Przy okazji, zbyt duża liczba osób, która korzysta z jednego wifi na raz powoduje, że prędkość dla pojedynczego urządzenia również będzie słabsza.

Rada 3

Jeśli nie masz możliwości ustawienia routera na środku swojego domu czy mieszkania, możesz rozważyć zakup wzmacniacza sygnału. Takie urządzenie, jak UPC Wifi Booster pozwala Ci w łatwy sposób, bez potrzeby kładzenia dodatkowych kabli, poprawić jakość i zasięg wifi w Twoim domu. 

W zestawie znajdziesz takie dwa urządzenia, które po podłączeniu do gniazdka elektrycznego tworzą połączenie przez sieć elektryczną. Podłącz mały booster do gniazdka blisko modemu i podłącz go kablem ethernetowym bezpośrednio do Twojego modemu. 
Drugi, duży booster podłącz w pokoju, w którym chcesz wzmocnić sieć wifi. Po chwili wskaźniki UPC Wifi Boostera zgasną i sieć zacznie działać automatycznie. Takie proste a internet śmiga Ci w całym domu. 

Rada 4

Ostatnia rada to zwracanie uwagi na to, jakie karty sieciowe mają urządzenia, z których korzystasz. Karta sieciowa to urządzenie wewnątrz twojego komputera, telefonu czy telewizora, która odbiera sygnał wifi. Niestety, jeśli masz nawet najszybszy internet i najpotężniejszy router, to mając starodawną kartę sieciową w telewizorze, to zawsze ona będzie ograniczać prędkość internetu. Jeśli planujesz zmieniać telefon, komputer, czy telewizor, to zwróć uwagę na maksymalną prędkość, jaką może odbierać twoje urządzenie.

Jeśli te wszystkie rady zawiodą i nadal prędkość wifi, stabilność Cię nie zadowala, bo np. pracujesz zdalnie lub grasz, to spróbuj skorzystać z tradycyjnej metody podłączenia się po kablu - to pozwoli Ci wykorzystać maksymalną prędkość twojego internetu!

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o usługach UPC, to zachęcam Cię do odwiedzenia kanału UPC - link do niego znajdziesz w górnym prawym rogu i w opisie filmu!

 

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź jak zwiększyć zasięg wifi w swoim domu.

Poznaj inteligentny, samouczący się wzmacniacz sygnału wifi UPC WIFI POD!

Sprawdź pozostałe artykuły