Telewizja

Premiery serialowe w HBO GO - kwiecień 2021

Sprawdź, co warto zobaczyć!

Kwiecień w HBO zapowiada się bardzo obiecująco. Premiera kolejnego sezonu „Gwiazdy szeryfa”, nowy serial "Nierealne" i "Mare z Eastown". Oprócz tego będziemy mogli śledzić dalsze losy bohaterów „Opowieści podręcznej”, „Księgi czarownic” i „Batwoman”.
Podpowiadamy, jakich seriali nie można przegapić w kwietniu w HBO!

HBO GO zostało zastąpione przez HBO Max

„Nierealne” – science-fiction w wiktoriańskim stylu

Jedną z ciekawszych propozycji HBO na kwiecień, obok której obok której nie można przejść obojętnie, jest serial „Nierealne”. Jego akcja osadzona jest w Londynie u schyłku epoki wiktoriańskiej. Opowiada on o grupie kobiet, które niespodziewanie zaczynają władać nadprzyrodzonymi mocami. Z tej grupy szczególnie wyróżniają się dwie kobiety – Amalia True i Penance Adair, które szybko stają się przewodniczkami nowej społeczności. „Nierealne” to ciekawa i nietuzinkowa propozycja dla osób, którym niestraszne są połączenia dwóch, z pozoru przeciwstawnych, gatunków: science-fiction i dramatu historycznego.

„Pokolenie” – nowa seria młodzieżowa

Kolejną propozycją serialową w HBO jest „Pokolenie”. To komediodramat (z humorem na wysokim poziomie) z 2021 r., opowiadający o grupie młodych ludzi, którzy poszukują własnej tożsamości. Serialowa paczka przyjaciół jest bardzo zróżnicowana – znajdziemy w niej osoby o różnej orientacji seksualnej, poglądach na życie, religii i podejścia do ważnych spraw. Dużym atutem tego serialu jest humor, który przenika się z nieco mrocznymi i dramatycznymi elementami.

„Bo to grzech” – lata 80. w innej optyce

Następną propozycją wartą uwagi jest „Bo to grzech” – brytyjski serial dramatyczny, opowiadający o grupie młodych ludzi. Jego akcja rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy to trzy osoby: Ritchie, Roscoe oraz Colin, zaczynają życie od nowa w Londynie. Z początku zupełnie obcy ludzie bardzo szybko się zaprzyjaźniają i żyją w trójkącie, przeżywając wspólnie wzloty i upadki. „Cichym” bohaterem tego serialu jest AIDS – choroba, która dotyka wielu ludzi w latach 80. i w cieniu, której dorastają główni bohaterowie serialu „Bo to grzech”.

„Dolina łez” – izraelski dramat wojenny

HBO w kwietniu przygotowało również propozycję dla fanów tematyki militarnej. Akcja „Doliny łez” rozgrywa się w latach 70. ubiegłego stulecia, kiedy to wybucha wojna, która odbiła piętno na mieszkańcach Środkowego Wschodu. Ten miniserial opowiada o wojnie, w której państwa arabskie rozpoczęły inwazję Izraela, widzianej z perspektywy trzech różnych postaci, którzy opowiadają swoją indywidualną i poruszającą historię.

„Mare z Eastown” – Kate Winslet w roli policjantki

W kwietniu w HBO także fani kryminałów znajdą coś dla siebie – „Mare z Eastown” to serial o policjantce (w roli głównej Kate Winslet), która pracuje w niewielkim miasteczku w Pensylwanii. Poznajemy ją w chwili, w której prowadzi trudną sprawę morderstwa, a jednocześnie boryka się z problemami w życiu uczuciowym. Serial ten jest nieco nostalgicznym i dramatycznym ujęciem tego, jak bardzo przeszłość danej społeczności może determinować losy jej mieszkańców.

„My dzieci z dworca Zoo” – nastolatkowie w szponach nałogu

Kolejną propozycją HBO dla nastolatków i o nastolatkach są „My dzieci z dworca Zoo” – serial opowiadający o grupce nastolatków, którzy przeżywają swą młodość w berlińskich klubach, zażywając narkotyki. Na pierwszy plan wysuwa się życie Christiane, które bardzo źle przeżyła rozwód rodziców. Jej ucieczka jest wyrazem buntu, a zarazem wołaniem o pomoc. „My dzieci z dworca Zoo” nie jest luźną opowieścią o różowym życiu nastolatków, to raczej serial z morałem, skłaniający do refleksji zarówno młodzież, jak i dorosłych.

Kolejne sezony ulubionych seriali na HBO

Kwiecień jest szczęśliwym miesiącem dla wszystkich fanów „Gwiazdy szeryfa”, bowiem już od 2 kwietnia można oglądać trzeci sezon tego kultowego serialu. Niemały powód do radości mają również osoby, które są amatorami powieści Margaret Atwood – pod koniec kwietnia startuje czwarty sezon „Opowieści podręcznej”. Kontynuacji poprzedniej serii doczekały się także dwie inne propozycje – „Księga czarownic” i „Batwoman”. Już teraz sprawdź ofertę HBO w UPC i ciesz się rozrywką na najwyższym poziomie z 3 kanałami premium, HBO GO i HBO OD.

Plansza z tytułami filmowymi HBO

Sprawdź pozostałe artykuły!