Telewizja

Premiery filmowe HBO
- luty 2021

Tych hitów nie możesz przegapić!

Długie zimowe wieczory to idealny czas na nadrobienie filmowych zaległości. Nie da się ukryć, że sprzyja temu również domowa izolacja. Jeśli chcecie uniknąć nerwowego skakania po kanałach w celu poszukiwania najlepszych propozycji, to warto zapoznać się z premierami filmowymi na HBO z lutego 2021 roku!
Sprawdź, jakie filmy warto obejrzeć!

„Profesor i szaleniec” – dramat biograficzny z gwiazdorską obsadą

„Profesor i szaleniec” (2019) to dramat biograficzny o niezwykle ciekawej tematyce – opowiada on historię (opartą na faktach) powstania słownika języka angielskiego (Oxford English Dictionary), który do dziś pozostaje najobszerniejszym słownikiem tegoż języka. Scenariusz filmu został oparty na książce Simona Winchestera, a w tytułowych rolach możemy zobaczyć znakomitych i wielokrotnie nagradzanych aktorów – Mela Gibsona i Seana Penna. Pierwszy z nich wciela się

w rolę profesora – Jamesa Murray’a, natomiast drugi w – W.C. Minora – emerytowanego chirurga wojskowego, niegdyś służącego w armii Stanów Zjednoczonych. Historia dwóch, całkowicie odmiennych od siebie, bohaterów splata się wówczas, gdy James Murray w 1878 r. zostaje zaproszony do nadzorowania projektu napisania Wielkiego Słownika Oxfordzkiego. Bardzo szybko okazuje się, że projekt ten nie jest możliwy do zrealizowania bez pomocy obywateli. W 1880 r. Towarzystwo Filologiczne wystosowało apel, by wszyscy chętni przesyłali notatki z czytanych przez nich książek, co miało stanowić ich wkład w powstanie najobszerniejszego w historii słownika języka angielskiego. Na tę prośbę odpowiada nie kto inny jak Minor, który wysyła aż 10 tysięcy słów! Profesor chcąc nagrodzić jego pracę, odkrywa szokującą historię weterana wojennego. Bardzo szybko ich relacja staje się clou tej niesamowitej opowieści filmowej, której nie można przegapić!

HBO filmy i seriale

„Nędznicy” najlepszy międzynarodowy film roku

„Nędznicy” (2019) to francuski dramat, którego klasę odzwierciedlają liczne nagrody w tym m.in. Oscar za najlepszy film międzynarodowy roku. Jego tytuł nawiązuje do kultowej powieści autorstwa Victora Hugo o tym samym tytule. Co ciekawe, film ten został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. W tej historii został nakreślony obraz wielokulturowego społeczeństwa dzielnicy usytuowanej pod Paryżem o nazwie: Montfermeil. Zamieszkiwana jest ona przede wszystkim przez czarnoskórych imigrantów w wielkich blokowiskach. Głównym bohaterem „Nędzników” jest Stephane Ruiz – policjant, który przeprowadza się z prowincji do Paryża i bardzo szybko wkracza w życie wspominanego wyżej środowiska. Oprócz policjanta i jego kolegów po fachu, mamy również w filmie drugi obóz – reprezentantów społeczeństwa zamieszkującego Montfermeil. Jednym z najważniejszych wydarzeń w „Nędznikach” jest z pozoru błahy psikus – kradzież cyrkowego lwiątka, która mimo groteski tej sytuacji, pociąga za sobą niebezpieczne wydarzenia, które prowokują do zadawania pytań o etykę i własną tożsamość. „Nędznicy” to bardzo ważny film – zwłaszcza w dobie toczących się dyskusji na temat emigrantów i ich problemach. Nie jest to łatwa opowieść, ale z całą pewnością warta obejrzenia.

Premiery filmowe HBO

„Kocha, lubi, szanuje” – kultowa komedia romantyczna

„Kocha, lubi, szanuje” (2011) to jedna z najlepszych, współczesnych komedii romantycznych, o które bardzo trudno w ostatnich latach. To propozycja idealna na randkę ze swoją drugą połówką. Nie napotkamy tu kiczowatej i przewidywalnej opowieści o miłości dwójki ludzi. Do obejrzenia „Kocha, lubi, szanuje” w pierwszej kolejności zachęca obsada aktorska: Steve Carell, Rayan Gosling, Julianne More i Emma Stone.

Kocha, lubi, szanuje

Jednym z głównych bohaterów tej komedii romantycznej jest Cal Weaver, który wiedzie bardzo szczęśliwe życie u boku swojej małżonki. Niestety jego życie zmienia się bezpowrotnie wówczas, gdy okazuje się, że jego żona go zdradza. Wówczas nieco zrażony do kobiet, wiedze życie nieco nieporadnego singla, przesiadując długie godziny w pubie. Tam poznaje przystojnego 30-latka – Jacoba Palmera, który pomaga Calowi pogodzić się rozstaniem i namawia go do randkowania. Między czasie, nieco niespodziewanie, Jacob – zawodowy podrywacz – sam wpada w sidła miłości. Najważniejszym atutem tego filmu jest jego humor, a także przewrotność i nieprzewidywalność - co jest szczególnie warte podkreślenia ze względu na to, że „Kocha, lubi, szanuje” to jednak komedia romantyczna, a w nich zazwyczaj odtwarzane są te same schematy.

„Naród i jego król” – francuski dramat historyczny

„Naród i jego król” (2018) to francuski film kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w czasach Wielkiej Rewolucji w 1789 r. Z całą pewnością twórcom tego dramatu towarzyszyła chęć oddania ducha tamtych czasów – powiewu wolności i rewolucyjnych nastrojów. Mocną stroną „Narodu i jego króla” są kostiumy i scenografia, za które film ten został nagrodzony. Historia jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Francji przedstawiona została z postaci dwóch postaci – praczki i włóczęgi, co świetnie wpisuje się w motyw przewodni tej opowieści. Główni bohaterowie: Adele i Gaspard przeżywają nie tylko rewolucję, ale również wielką miłość. Wraz ze swoimi przyjaciółmi z roboczych dzielnic Paryża uczestniczą w Zgromadzeniu Narodowym, mając nadzieję na utworzenie nowego systemu politycznego, który przywróci im godność oraz da nadzieję na lepsze jutro. „Naród i jego król” to francuski dramat historyczny z polskim akcentem, bowiem w jedną z drugoplanowych postaci wciela się Andrzej Chyra.

naród i jego król

„Dopóki ślub nas nie rozłączy” – hiszpańska komedia romantyczna

Kolejną, idealną propozycją na wieczór we dwoje jest hiszpańska komedia romantyczna „Dopóki ślub nas nie rozłączy” (2020). Jego główną bohaterką jest Marina - organizatorka ślubów, która, mimo że organizuje najpiękniejszy dzień w życiu dla swoich klientów, sama stroni od takich deklaracji i prowadzi beztroskie życie singielki. Jak przystało na komedię romantyczną, Marina zakochuje się bez pamięci w Carlosie, który… wkrótce ma stanąć na ślubnym kobiercu. Na domiar złego wybranek głównej bohaterki okazuje się narzeczonym jej najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa. „Dopóki ślub nas nie rozłączy” to bardzo lekki film, pełen humoru, zwrotów akcji i z nieco zaskakującym zakończeniem. Zdecydowanie mocną stroną tego filmu są błyskotliwe dialogi. Warto wspomnieć, że film ten ma swój pierwowzór z 2011 r.

dopóki ślub nas nie rozłączy

Wszystkie powyższe tytuły (a nawet wiele więcej!) będą dostępne już w lutym na kanale HBO oraz w HBO Max i HBO On Demand.
Sprawdź ofertę pakietu HBO w UPC i ciesz się dostepem do najnowszych filmów i seriali w jakości HD!

Sprawdź pozostałe artykuły!