TELEWIZJA

FILMY MARVELA
NA ŻĄDANIE W UPC

Gratka dla fanów uniwersum Marvela. Już teraz cała kolekcja dostępna jest na VOD - UPC NA ŻĄDANIE!

Nie tylko dla geeków, czyli kilka słów o uniwersum Marvela

Nie trzeba być znawcą kina, aby zauważyć, że minęły czasy, kiedy filmy o superbohaterach były projektami realizowanymi okazjonalnie, tylko dla wyspecyfikowanej grupy odbiorców, kaprysem wytwórni, które kurtuazyjnie zaspokajały ambicje niewielkiego grona twórców. Clark Kent w czerwono-niebieskim kostiumie to już przeszłość, obraz Tima Burtona jako naczelnego skandalisty fabryki snów wyblakł jeszcze w latach 90-tych. Stan Lee przeszedł niesamowitą drogę, od twórcy mainstramu do naczelnego, niepozwalającego się lekceważyć kasowego giganta. Swoją wyobraźnię i miłość do komiksów zaszczepił w kolejnych pokoleniach tak głęboko, że tej siły nie powstrzyma już żaden sztab kreatywny.

Nowe Hollywood oznacza nie tylko kino nowej przygody i ekranizacje zapisków Nolana, a Scorsese i Stone stracili legitymację do protekcjonalnego traktowania Iron Mana. Uniwersum Marvela, na które składają się nie tylko komiksy, filmy, seriale, ale też gigantyczna machina merchandisingowa, przyciąga nie tylko przez wzgląd na błyskotliwość rozwiązań fabularnych czy niepowtrzymaną potrzebę tworzenia filmów, w których grupa wybrańców ratuje planetę (szczególna odmiana teorii geocentrycznej, znamienna dla kina superbohaterskiego). Udziałem w filmach mogą poszczycić się pierwszoligowe gwiazdy kina amerykańskiego i brytyjskiego. Widzowie podziwiają artystów prezentujących swój talent w nieszablonowych rolach na ekranie (rolę CGI na potrzeby tego akapitu łaskawie pomińmy). Odbiorca Marvela to nie (krzywdząco) stereotypowy geek z „Teorii wielkiego podrywu”, a każdy pasjonat popkultury, który chce być na bieżąco z nową falą kina, ceni dobre aktorstwo i nie przeszkadza mu tworzenie filmu w przeważającej części na green screenie.

Znaki na niebie i ziemi oraz zmysł filmowy podpowiadają, że zmyślnie tkana pajęczyna sequeli, prequeli, spin-off’ów, remake’ów, reboot’ów jest gotowa co najwyżej w ¾ i jeszcze nie raz będziemy mieli okazję poznawania losów bardziej i mniej oczywistych Avengersów. Tymczasem, 20 sztandarowych filmów czeka na Was w UPC NA ŻĄDANIE: od rozpoczynającego serię Iron Mana, przez flagowych Avengersów, Doktora Strange, a także Czarną Panterę, Kapitana Marvela oraz Strażników Galaktyki. Team #KapitanAmeryka i #Thor również mogą odświeżyć swoje ulubione serie. Widzieliśmy 14 milionów możliwości Waszej reakcji, ale w żadnej nie przeszliście obok tej okazji obojętnie :)

Autor: Aleksandra Kania-Pasieczna

Sprawdź pozostałe artykuły