Telefon

Konfiguracja telefonu - jak ją przeprowadzić?

Kupowanie nowego smartfona to dla wielu z nas cudowne uczucie. Jednak już na początku napotykamy wyzwanie – konieczność konfiguracji telefonu. Jest to jedno z najważniejszych zadań, które pozwoli Ci bez przeszkód korzystać z urządzenia. Zastanawiasz się, jak zrobić to poprawnie? Sprawdź!

 
 

Konfiguracja telefonu z systemem Android krok po kroku.

Twój nowy smartfon funkcjonuje na systemie operacyjnym Android? Ta instrukcja krok po kroku pokaże Ci, jak przejść przez cały proces konfiguracji telefonu. Przed jej rozpoczęciem koniecznie upewnij się , że masz dostęp do sieci wifi. Aby skonfigurować swojego smartfona:

 1. Wybierz język urządzenia.
 2. Włóż kartę SIM, a następnie wprowadź hasło. Jeśli nie masz jeszcze karty SIM, po prostu naciśnij przycisk „Pomiń”.
 3. Teraz wybierz sieć wifi. Jeśli to konieczne, wprowadź hasło.
 4. Po wybraniu sieci wifi zostaniesz zapytany, czy chcesz zaimportować dane z innego urządzenia. Jeżeli nie masz takiej potrzeby, możesz pominąć tę część konfiguracji telefonu.
 5. Następnie połączysz swoje konto Gmail z telefonem. Jeśli masz już konto na Gmail - zaloguj się. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, po prostu stwórz nowe.
  Konto Google nie jest konieczne, aby korzystać z telefonu. Będziesz go jednak potrzebować, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji urządzenia na przykład pobierania aplikacji ze sklepu Play Store.
 6. Kolejny krok konfiguracji telefonu to możliwość zabezpieczenia urządzenia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w razie zgubienia lub kradzieży telefonu uniemożliwi dostęp osobą nieuprawnionym. Smartfon można zabezpieczyć na kilka sposobów - za pomocą rozpoznawania twarzy, odcisków palców albo kodu PIN.
  Na tym etapie możesz też skonfigurować sposób wyświetlania powiadomień, gdy telefon jest zablokowany. Do wyboru są trzy możliwości:
  - „Pokaż całą treść powiadomienia” – po wybraniu tej opcji Twoje urządzenie będzie pokazywać na przykład otrzymane przez Ciebie wiadomości nawet w momencie, gdy Twój telefon będzie zablokowany – po prostu zostaną one wyświetlone na ekranie blokady.
  - „Ukryj poufną treść powiadomienia” – ten wybór spowoduje wyświetlenie jedynie niektórych informacji. Na ekranie pojawi się informacja o otrzymanej wiadomości, jednak jej treść pozostanie ukryta.
  - „Nie pokazuj żadnych powiadomień” – po wybraniu tej opcji ​​żadne powiadomienia nie pojawią się na ekranie blokady.
 7. Kolejnym krokiem jest skonfigurowanie asystenta Google. Zrób to tylko wtedy, gdy rzeczywiście chcesz go używać. Jeśli nie masz takiej potrzeby, po prostu pomiń ten etap.
 8. Jeśli Twój smartfon ma gniazdo na kartę microSD, jedną z ostatnich rzeczy do zrobienia w procesie konfiguracji telefonu jest włożenie takiej karty. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń dyskową dla swojego urządzenia, czyli po prostu możliwość zapisania większej liczby plików.
 9. Na koniec możesz spersonalizować swój telefon. Nie podoba Ci się fabrycznie ustawione tło, czcionka lub dzwonek? Właśnie teraz możesz je zmienić.

Udało Ci się pomyślnie przejść przez wszystkie punkty? Gratulacje! Twój nowy smartfon jest gotowy, by z niego korzystać!

 
 

Jak skonfigurować telefon z systemem iOS?

Konfiguracja telefonu z systemem iOS, czyli iPhone’a, nieco różni się od tej przeprowadzanej na systemie Android. Jak ją wykonać krok po kroku? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Na początku upewnij się jednak, że masz dostęp do sieci wifi.

 1. Jeżeli od pierwszego uruchomienia chcesz używać urządzenia z kartą SIM, włóż ją na samym początku.
 2. Włącz iPhone’a, przesuń palcem po ekranie i wybierz język, w jakim chcesz korzystać z systemu operacyjnego.
 3. Połącz się z siecią wifi. W razie potrzeby, wprowadź hasło.
 4. Czas na skonfigurowanie Face ID lub Touch ID, ewentualnie zwykłego PIN-u – wszystko zależnie od rodzaju urządzenia.
 5. W następnym kroku konfiguracji telefonu możesz zaimportować dane z innego urządzenia. Jeśli nie masz takiej potrzeby, po prostu wybierz opcję „Nie przesyłaj aplikacji i danych”.
 6. Teraz powinieneś wprowadzić swoje Apple ID lub stworzyć nowe - jeśli nie korzystasz z innych sprzętów tej marki. Jeśli masz już inne urządzenie Apple, możesz zostać poproszony przez nowego iPhone’a o kod do sfinalizowania konfiguracji konta. Pojawi się on na drugim produkcie Apple.
 7. W kolejnym etapie możesz wybrać jakTwój telefon ma się aktualizować - automatycznie czy ręcznie.
 8. Następnie zostaniesz poproszony o skonfigurowanie lub włączenie dodatkowych usług i funkcji, takich jak Siri (asystent urządzeń marki Apple).
 9. Kolejnym zadaniem jest skonfigurowanie ustawień wyświetlania na przykład czas czuwania lub rozmiar czcionki na ekranie smartfona.
 10. W ostatnim kroku możesz spersonalizować telefon według swojego gustu i potrzeb.
 
 

Gotowe! Teraz, zamiast korzystać z konfiguratora telefonu, możesz przejść przez cały proces samodzielnie i cieszyć się swoim nowym telefonem!

Jeszcze nie znalazłeś nowego smartfona? Koniecznie odwiedź sklep UPC!

 
 

Sprawdź pozostałe artykuły!