Telewizja

Filmy i seriale w CANAL+
-jesień 2021

Długie jesienne wieczory sprzyjają spędzaniu czasu wraz z kubkiem aromatycznego kakao i świetnym filmem bądź serialem. Tym bardziej, że CANAL+ na jesień przygotował szereg nowości, które przypadną do gustu każdemu, nawet najbardziej wymagającemu kinomaniakowi. Sprawdź najciekawsze filmy i seriale, które można obejrzeć w CANAL+!

„The Office PL” – polski remake kultowego serialu

22 października ruszyła długo zapowiadana (i wyczekiwana!) premiera polskiej wersji kultowego serialu komediowego „The Office PL”, który opowiada o… codziennym życiu w biurze. Akcja tego serialu rozgrywa się w Siedlcach, w firmie, która zajmuje się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Jego głównym bohaterem jest prezes spółki – Michał (Piotr Polak), który jest nieco ekscentrycznym i pragnącym atencji, ale przy tym optymistycznie nastawionym do życia i do ludzi człowiekiem.

Nazwa tego serialu absolutnie nie jest przypadkowa – wzorowany jest na produkcji nagranej w 2001 r. na zlecenie telewizji BBC. Nie znaczy to jednak, że usłyszysz te same żarty i gagi, które bawią widzów od lat. Scenariusz został napisany całkowicie od nowa przez polski zespół i doskonale dostosowany do naszych rodzimych realiów. Dzięki temu ma szansę rozbawić nas jeszcze bardziej niż zagraniczny oryginał. Chociaż wiele osób do tej pory podchodzi do polskiej produkcji z pewną dozą ostrożności, jedno jest pewne: oglądając „The Office PL” z całą pewnością nie będziesz się nudzić. Łącznie polska wersja „The Office PL” liczy 12 odcinków. Pokazywane są one w piątki o 21:00 na kanale CANAL+ PREMIUM.

„Sweat” – kilka dni z życia influencerki

Jeśli szukasz propozycji filmowej, która idealnie wpasuje się w obecne trendy, to właśnie „Sweat” – polski dramat, zdobywca aż 8 Złotych Lwów na Festiwalu w Gdyni – jest idealną propozycją dla Ciebie. Film ten opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, w której rolę wciela się znakomita Magdalena Koleśnik. Jest ona trenerką fitness, celebrytką i influencerką, którą śledzi spore grono fanów. Na imprezach otacza ją grono współpracowników i osób, które chcą zrobić z nią pamiątkowe selfie. Z pozoru Sylwia Zając wiedzie życie, które jest marzeniem wielu ludzi, jednak jej codzienność nawet w najmniejszym stopniu nie przypomina tego, co pokazuje na Instagramie. „Sweat” to ważny film z morałem – i to bardzo ważnym w czasach, kiedy w social mediach ludzie potrafią spędzać każdą wolną chwilę. Niekiedy to, co widzimy w mediach społecznościowych jest tylko starannie zaplanowaną kreacją.

„Mój rok z Salingerem” – o poszukiwaniu sensu życia

To kolejna perełka, którą będzie można obejrzeć już w październiku w CANAL+. Główną bohaterką tego filmu jest Joanna, która przeprowadza się do Nowego Jorku, wierząc, że tam będzie mogła rozwinąć swoje skrzydła i zostać znaną poetką. Podejmuje pracę w legendarnej agencji literackiej, w której otrzymuje pierwsze ważne zadanie – ma zaopiekować się korespondencją do J.D. Salingera – autora słynnej książki „Buszujący w zbożu”. Lektura listów do znanego pisarza jest na tyle fascynująca, że Joanna postanawia zaangażować się w wymianę korespondencji z jednym z jego fanów. 

„Judy” – biograficzna opowieść o cudownym dziecku Hollywood

Świetną propozycją na jesienny wieczór we dwoje jest „Judy”. Film opowiada o życiu Judy Garland – piosenkarki i tancerki, która podbiła serce całego świata dzięki swojemu talentowi i niesamowitej charyzmie. Jej sukcesy sceniczne niestety nie przekładały się na życie prywatne, które naznaczone było samotnością, nieszczęśliwą miłością i kilkoma nieudanymi małżeństwami. Co wyróżnia ten film na tle innych biograficznych produkcji, artystkę widzowie poznają w chwili, w której jest już nieco zmęczona życiem i nieustannym byciem na świeczniku. Jej priorytetem jest opieka nad dziećmi i myśli, że najlepsze już daleko za nią. Ku jej zdumieniu okazuje się, że w Londynie nadal cieszy się dużą popularnością i spore grono fanów domaga się jej występów na wielkich scenach. Tak oto zaczyna się odradzać kariera słynnej Judy..

„Ponad horyzont” – lekki film o przyjaźni, miłości i marzeniach

Jeśli szukasz propozycji, która skutecznie oderwie Cię od szarej codzienności, to właśnie film „Ponad horyzont” będzie idealnym wyborem. Jego głównym bohaterem jest Billy Johnson, Teksańczyk, który wiedzie niezwykle intensywne życie sportowca. Jest on najlepszy w całym stanie w kiteboardingu, ekstremalnym sporcie wodnym. Billy ma jednak znacznie wyższe aspiracje – chce stać się najlepszym na świecie. Jak można się domyślić, nie obędzie się to bez licznych wyrzeczeń. Chłopak jest zmuszony zmienić swój dotychczasowy tryb życia, by zmierzyć się nie tylko z innymi sportowcami, ale przede wszystkim i sobą samym. Na drodze do spełnienia swojego sportowego marzenia spotyka Sky – dziewczynę, która pomaga mu rozwinąć skrzydła. 

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” – kino przez wielkie K

Ostatnią propozycją na naszej liście jest polski film animowany, który okazał się ogromnym hitem na tegorocznych festiwalach filmowych – także tych najbardziej prestiżowych, jak Złote Lwy, Orły oraz LLF. Trzykrotnie dostał nagrodę za najlepszy film w 2021 roku. Film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” łączy w sobie dwa wątki – fabularny i autobiograficzny. To, co je łączy, to bohater, który przed brutalną rzeczywistością ukrywa się w krainie wspomnień, tworząc w swojej głowie alternatywny świat. W tym wyimaginowanym mieście wszyscy jego bliscy żyją, a on sam jest szczęśliwym chłopcem. Kiedy okazuje się, że czas tak naprawdę płynie, a jego bliscy się zestarzeli, postanawia wrócić do prawdziwego życia. To jednak okazuje się sporym wyzwaniem… Film Mariusza Wilczyńskiego zebrał bardzo pochlebne opinie krytyków. Ta osobista produkcja łącząca w sobie dziecięcą niewinność i elementy horroru uświetniają role między innymi Krystyny Jandy, Andrzeja Wajdy, Mai Ostaszewskiej oraz Daniela Olbrychskiego.

Wybierz pakiet CANAL+

i oglądaj najlepsze filmy i seriale!

Sprawdź pozostałe artykuły