Internet

Jak zarządzać siecią wifi
w domu?
Jak korzystać
z UPC Connect?

UPC Connect to bezpłatna aplikacja od UPC, dzięki której możesz szybko i wygodnie zarządzać domową siecią wifi. Z jakich funkcji możesz skorzystać? Poznaj możliwości UPC Connect.

Aplikacja UPC Connect to jeden z elementów systemu Inteligentne Wifi. Współpracuje z inteligentnym oprogramowaniem w modemach Connect Box i Giga Connect Box oraz z inteligentnymi wzmacniaczami sygnału wifi UPC WIFI POD.

Dodatkowo UPC Connect to centrum obsługi Twojej domowej sieci wifi. Aby z niej korzystać wystarczy pobrać UPC Connect z Google Play lub App Store i zalogować się danymi z Mojego UPC. W aplikacji możesz też włączyć dwustopniową weryfikację użytkownika dla pełnego zabezpieczenia Twoich danych. Możesz wybrać jedną z opcji weryfikacji: SMS, e-mail lub Google Autenticator.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do zarządzania siecią wifi UPC Connect? Kiedy może się przydać?

W UPC Connect możesz:

  • zmienić nazwę i hasło swojej sieci wifi,
 

W aplikacji UPC Connect możesz w wygodny sposób zmienić swoje hasło do sieci wifi. Pamiętaj, że w trosce o Twoje bezpieczeństwo, warto robić to regularnie. Dodatkowo możesz  zmienić nazwę swojej sieci. A to wszystko już bez logowania na stronę konfiguracyjną modemu.

 
  • wygodnie udostępnić internet Twoim gościom i jednocześnie dbać o bezpieczeństwo Twojej sieci,
 

Już nie musisz szukać danych Twojej sieci wifi na naklejce na spodzie modemu lub na stronie konfiguracyjnej. Wystarczy, że w zakładce ‘Pulpit’ wyświetlisz hasło do Twojej sieci, Twoi goście zeskanują kod QR lub wyślesz im dane SMS-em lub e-mailem.

Możesz też udostępnić gościom specjalnie przygotowaną dla nich sieć gościnną wifi. Jest ona oddzielona od Twojej sieci, dzięki temu nie musisz się już zastanawiać, czy urządzenia gości są bezpieczne i wolne od zagrożeń.  

Wybierz UPC WIFI POD

i wzmocnij sygnał wifi w domu!

  • zablokować sygnał wifi na wybranym urządzeniu,
 

W aplikacji widzisz listę urządzeń, które korzystają z Twojej sieci. Dzięki temu w prosty i szybki sposób możesz zablokować sygnał wifi na konkretnym urządzeniu, np. na tablecie Twojego dziecka. Uważasz, że czas na przerwę, odrobienie lekcji czy wspólny posiłek? Wyłącz sygnał wifi a potem włącz, kiedy uznasz, że jest to potrzebne.

 
  • możesz zweryfikować siłę sygnału wifi w każdym pomieszczeniu Twojego domu oraz zainstalować wzmacniacz wifi, czyli UPC WIFI POD,
 

W aplikacji UPC Connect możesz dodać i przeskanować każde pomieszczenie w Twoim mieszkaniu lub domu. Dzięki temu znajdziesz miejsca, w których zasięg Twojej sieci wifi nie jest wystarczający. W tym miejscu warto zainstalować inteligentny wzmacniacz sygnału, czyli UPC WIFI POD. Wybierz opcję "Dodaj UPC WIFI POD", zeskanuj lub wpisz kod z tyłu Twojego POD-a i podłącz urządzenie do gniazda elektrycznego. Po ukończeniu instalacji wybierz w aplikacji pomieszczenie, gdzie podłączony jest POD. Gotowe! Miłego surfowania.

 
  • sprawdzić, gdzie możesz korzystać z hotspotów wifi UPC Wi-Free i zyskać dostęp do nielimitowanego Internetu,
 

UPC Wi-Free to łatwy, szybki i darmowy dostęp do nielimitowanego Internetu UPC poza domem, dzięki sieci 800 tys. hotspotów wifi od UPC.

 
  • znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o usługach UPC.
 

W ‘Pomocy’ znajdziesz np. poradniki, sprawdzisz czy występują problemy z siecią oraz znajdziesz pomoc w instalacji wzmacniaczy wifi.


 

Brzmi świetnie? Pobierz aplikację UPC Connect już dziś!

Data publikacji: 23.11.2021

Sprawdź pozostałe artykuły!