Internet

Jak wzmocnić sygnał wifi z UPC WIFI POD?

Masz duży metraż, kilka pięter lub nietypowy rozkład mieszkania? A może zauważyłeś, że w kuchni i w sypialni Twoje wifi ma różny zasięg? Sprawdź jak z UPC WIFI POD możesz wzmocnić sygnał wifi w Twoim domu.

UPC WIFI POD? Co to takiego?

Jeśli chcesz poprawić zasięg wifi w Twoim mieszkaniu, sprawdź możliwości inteligentnego wzmacniacza wifi, czyli UPC WIFI POD. UPC WIFI POD to urządzenie typu mesh. Co to znaczy? System mesh tworzą urządzenia rozsiewające sygnał wifi, czyli UPC WIFI POD oraz modem Connect lub Giga Connect Box, wyposażony w Inteligentne Wifi. Dzięki temu urządzenia mogą współpracować ze sobą i powiększyć zasięg Twojej sieci wifi.

W jednym mieszkaniu czy domu można podłączyć aż 3 wzmacniacze wifi UPC WIFI POD. Twój telefon, tablet czy komputer korzysta z jednej sieci wifi i automatycznie przełącza się między punktami, tak aby jakość sygnału wifi była jak najbardziej zadawalająca. Już nie musisz przerywać oglądania filmu na tablecie, kiedy chcesz przejść z salonu do sypialni. Każde urządzenie podłączone do Twojej sieci dostanie stabilne i szybkie połączenie wifi. Sprytne, prawda?

Jak zainstalować UPC WIFI POD?

UPC WIFI POD można szybko i łatwo zainstalować. Wystarczy ściągnąć aplikację UPC Connect z Google Play lub z App Store, zalogować się danymi z Mojego UPC i wybrać opcję "Dodaj UPC WIFI POD". Gdzie zainstalować ten inteligentny, samouczący się wzmacniacz sygnału wifi? Nie musisz szukać. UPC Connect podpowie Ci, gdzie warto wzmocnić sygnał sieci wifi.

Następnie zeskanuj lub wpisz kod z tyłu Twojego POD-a i podłącz urządzenie do gniazda elektrycznego. Po ukończeniu instalacji wybierz w aplikacji pomieszczenie, gdzie podłączony jest POD. Gotowe! Miłego surfowania.

Infografika jak zainstalować aplikację UPC Connect

Bezpłatna aplikacja UPC Connect, czyli centrum zarządzania siecią wifi

UPC Connect to centrum zarządzania Twoją siecią wifi. W aplikacji możesz przeskanować każde pomieszczenie Twojego mieszkania czy domu. Dzięki temu w łatwy sposób dowiesz się, gdzie występują tzw. czarne dziury, czyli miejsca bez sieci wifi.

W aplikacji zobaczysz też listę urządzeń, które korzystają z sieci. To duże ułatwienie, jeśli chcesz ograniczyć dostęp do internetu konkretnym urządzeniom. Nie chcesz, żeby dziecko oglądało bajki lub grało? Nie ma problemu, jedno kliknięcie i od teraz z internetu mogą korzystać już tylko rodzice.

Aplikacja pozwoli też w prosty sposób udostępnić sieć wifi Twoim gościom. Nie chcesz podawać hasła do swojej sieci? Nic prostszego, wystarczy, że Twoi znajomi zeskanują kod QR, by połączyć się z internetem.

A może potrzebujesz jeszcze pomocy w odnalezieniu zagubionych urządzeń? Spieszysz się do pracy a córka szuka telefonu? Zajrzyj do UPC Connect i sprawdź, z którym POD-em łączy się telefon i w jakim jest pomieszczeniu. I problem z głowy.

Nowoczesny design

UPC WIFI POD to nie tylko najnowsza, inteligentna technologia. To również zgrabne urządzenie i nowoczesny design, który komponuje się z wystrojem Twojego wnętrza.

Sprawdź pozostałe artykuły!