Internet

Jak działa Inteligentne Wifi w Twoim domu?

Czyli jak zarządzać siecią wifi w domu, aby wzmacniać sygnał wifi dla każdego z urządzeń i poprzez to zwiększać prędkość internetu?

Codziennie w naszych domach przybywa urządzeń, które podłączamy do internetu. To już nie tylko telefony, konsole, tablety czy komputery. Mamy też Smart TV, inteligentne lodówki i ekspresy do kawy. W związku z tym rosną nasze oczekiwania związane z bezprzewodowym połączeniem z internetem. Ważne, żeby wifi docierało do każdego miejsca w naszym mieszkaniu, było stabilne i nie wymagało wysiłku z naszej strony. Jak to wszystko osiągnąć bez przerw w połączeniu i obszarów, gdzie sieć mogłaby być słabsza lub zanikać?

  1. Nowy system Inteligentnego Wifi od UPC to innowacyjne rozwiązanie, na które składają się poniższe powiązane ze sobą elementy:
  • oprogramowanie modemu Connect Box i Giga Connect Box,
  • wzmacniacz sygnału UPC WIFI POD,
  • aplikacja na Twój telefon UPC Connect. 
 
Wszystkie te trzy elementy współpracują ze sobą, aby zapewnić Ci najlepszą jakość wifi. Poznaj ich możliwości!

Inteligentny program do zarządzania siecią wifi w modemach Connect Box i Giga Connect Box

Standardowe wifi działa na 2 częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz. Każda z nich to oddzielna droga, na której mogą poruszać się Twoje urządzenia. Inteligentne Wifi w modemach Connect Box i Giga Connect Box automatycznie steruje ruchem i dynamicznie kieruje urządzenie na odpowiednią częstotliwość lub kanał. Już nie musisz sprawdzać i przełączać Twojego telefonu z jednej częstotliwości na drugą. Możesz korzystać z najwyższej prędkości internetu na każdym sprzęcie, bo Inteligentne Wifi zareaguje zanim pojawi się problem z wifi na danym urządzeniu.

To jeszcze nie wszystko. Inteligentne oprogramowanie automatycznie optymalizuje i sprawiedliwie dzieli sygnał wifi pomiędzy urządzeniami. Zamiast przydzielać internet każdemu urządzeniu po kolei, sprawiedliwie dzieli się siecią ze wszystkimi.

UPC WIFI POD, czyli inteligentny wzmacniacz wifi

Jeśli chcesz poprawić zasięg wifi w Twoim mieszkaniu, z pomocą przyjdzie wzmacniacz wifi UPC WIFI POD. To dodatkowe urządzenie typu mesh. Co to znaczy? System mesh tworzą urządzenia rozsiewające sygnał wifi, czyli UPC WIFI POD oraz modem Connect lub Giga Connect Box, wyposażony w Inteligentne Wifi. Dzięki temu urządzenia mogą współpracować ze sobą i powiększyć zasięg Twojej sieci wifi. W jednym mieszkaniu czy domu można podłączyć aż 3 wzmacniacze sygnału wifi UPC WIFI POD. Twój telefon, tablet czy komputer korzysta z jednej sieci wifi i automatycznie przełącza się między punktami, tak aby jakość sygnału wifi była jak najbardziej zadawalająca.

Dodatkowo UPC WIFI POD można szybko i łatwo zainstalować. Wystarczy ściągnąć aplikację do zarządzania siecią wifi UPC Connect z Google Play lub z App Store, zalogować się danymi z Mojego UPC i wybrać opcję "Dodaj UPC WIFI POD". Gdzie zainstalować ten inteligentny, samouczący się wzmacniacz sygnału wifi? Nie musisz szukać. UPC Connect podpowie Ci, gdzie warto wzmocnić sygnał sieci wifi.

UPC WIFI POD to też nowoczesny design, który komponuje się z wystrojem Twojego wnętrza.

Wybierz UPC WIFI POD

i wzmocnij sygnał wifi w domu!

Bezpłatna aplikacja do zarządzania siecią wifi UPC Connect

Aplikacja UPC Connect to centrum zarządzania Twoją domową siecią wifi. Wystarczy pobrać UPC Connect z Google Play lub App Store i zalogować się danymi z Mojego UPC.

Co potrafi UPC Connect? W aplikacji możesz sprawdzić urządzenia, które podpięte są do Twojej sieci. Możesz też w prosty sposób udostępnić Twój internet gościom czy też zablokować sygnał wifi na wybranym urządzeniu. Już nie musisz szukać naklejki na modemie, w aplikacji UPC Connect od teraz w prosty sposób zmienisz też hasło do Twojej sieci.

Wygodne, innowacyjne rozwiązania

Inteligentne Wifi od UPC to nowoczesna technologia, która zapewnia wygodę. Już nie musisz ręcznie przełączać się miedzy częstotliwościami lub kanałami, bo z inteligentnym oprogramowaniem w modemach Connect Box i Giga Connect Box dzieje się to automatycznie. Na przykład jeśli podczas oglądania filmu na tablecie chcesz zmienić pomieszczenie, nie musisz przerywać oglądania. Każde urządzenie podłączone do Twojej sieci dostanie stabilne i szybkie połączenie wifi.

Jeśli chcesz natomiast ograniczyć dostęp do internetu na konkretnym urządzeniu, np. na telefonie Twojego dziecka, to wystarczy wejść do aplikacji UPC Connect i wstrzymać sygnał na tym urządzeniu.

Aplikacja pozwoli też w prosty sposób udostępnić sieć wifi Twoim gościom. Nie chcesz podawać hasła do swojej sieci i szukać go na naklejce pod modemem? Nic prostszego, wystarczy, że Twoi znajomi zeskanują kod QR, by połączyć się z internetem.

W aplikacji UPC Connect znajdziesz również mapę hotspotów UPC Wi-free, czyli darmowego, nielimitowanego internetu poza domem. Dostęp do UPC Wi-Free pomoże Ci odciążyć pakiet gigabajtów w Twoim telefonie.

Sprawdź pozostałe artykuły!