Telewizja

Inteligentna telewizja bez telewizora z funkcją Smart TV

Czy bez telewizora z funkcją Smart TV możesz korzystać z inteligentnej telewizji?

Obecnie coraz częściej wykorzystuje się w telewizorach funkcję Smart TV. Inteligentna telewizja umożliwia bardzo szeroki dostęp do wielu usług i aplikacji, dzięki którym można jeszcze pełniej korzystać z rozrywki i najświeższych wiadomości. Smart TV to bez wątpienia niezwykle atrakcyjna funkcjonalność, co jednak zrobić, jeśli nasz telewizor jej nie posiada?

Czym jest telewizor Smart TV?

Kiedy w 1926 roku John Logie Baird zorganizował pierwszy pokaz transmisji telewizyjnej, prawdopodobnie nie przypuszczał, jakiej rewolucji dokona i do czego zainspiruje późniejszych naukowców i inżynierów. W latach dwudziestych telewizor był przełomem w kwestii przesyłania danych i przekazywania informacji. Dziś, gdy nasz świat pędzi do przodu i ciągle się rozwija, telewizja również się zmienia, aby dopasowywać się do zmieniających się potrzeb konsumentów.

Między innymi dlatego powstała funkcja Smart TV, tworząc w ten sposób kolejne inteligentne urządzenie domowe oferujące odbiorcom łączność z internetem i obsługę szeregu różnych aplikacji. Dzięki temu, posiadając telewizor z funkcją Smart TV, mamy możliwość korzystania ze strumieniowego przesyłania wideo na platformach rozrywkowych, takich jak Amazon Prime Video, HBO Max czy Netflix, możemy grać w gry, korzystać z mediów społecznościowych i cieszyć się dostępem do najnowszych wiadomości. Niektóre funkcje inteligentnej telewizji pozwalają również na kontrolowanie urządzeń kompatybilnych z telewizorem oraz zarządzanie całym zintegrowanym systemem urządzeń w naszych domach.

Czy można korzystać z funkcji Smart TV bez nowego telewizora?

Co jednak w sytuacji, gdy nie masz najnowszego modelu telewizora z funkcją Smart TV, a zależy Ci na korzystaniu z usług i możliwości, jakie gwarantuje opcja inteligentnej telewizji?

Brak nowoczesnego telewizora nie stoi na przeszkodzie, by móc cieszyć się nowoczesnymi funkcjonalnościami. Możesz korzystać z urządzeń smart TV, które umożliwią Ci dostęp do Twoich ulubionych aplikacji, takich jak UPC TV Go, Viaplay, Netflix, HBO Max, YouTube i wiele innych. Jednym z takich urządzeń smart TV jest UPC 4K Media Streamer. W jaki sposób działa takie urządzenie? Łatwo możesz go podłączyć do telewizora za pomocą wejścia HDMI i podłączyć urządzenie do sieci za pomocą Wi-Fi lub kabla Ethernet. Instalacja nie jest trudna ani czasochłonna, co pozwoli Ci już w mgnieniu oka cieszyć się domową rozrywką w wysokiej jakości - nie tylko ze względu na dostęp do ulubionych aplikacji streamingowych, ale również dzięki wysokiej rozdzielczości obrazu.

Co więcej, urządzenie smart TV pozwala zabierać ulubioną rozrywkę ze sobą wszędzie, gdziekolwiek się wybierasz. W ten sposób możesz cieszyć się ulubionymi serialami i filmami na wakacyjnych wyjazdach, w trasie lub podróży służbowej.

Dodatkowym atutem urządzenia UPC 4K Media Streamer jest możliwość korzystania z funkcji asystenta Google, dzięki czemu posiada ono możliwość sterowania głosowego. Konfiguracja pozwalająca na takie rozwiązanie jest niezwykle prosta i szybka - dzięki czemu możesz w pełni korzystać z możliwości Smart TV.

Korzystanie z urządzeń Smart TV to niezwykle wygodne i ekologiczne rozwiązanie, nie musisz wymieniać telewizora w dobrym stanie na nowszy model - wystarczy mniejsze, znacznie mniej kosztowne urządzenie, które umożliwi Ci dostęp do pożądanych funkcji. Producenci zintegrowali funkcje Smart TV w odtwarzaczach multimedialnych i Blu-Ray. Urządzenia te można podłączyć do telewizora za pomocą kabla z wejściem HDMI. Po krótkiej konfiguracji i ustawieniu funkcji masz dostęp do oferty Smart TV - niezależnie od modelu Twojego telewizora.

Wybierz kanały premium TV

Kibicuj swoim ulubionym sportowcom, oglądaj najlepsze filmy i seriale!

Jakie usługi oferuje dostęp do Smart TV?

Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku ważnych informacji związanych między innymi z aktualizacją oprogramowania Smart TV oraz jego bezpieczeństwem.

  • Inteligentny telewizor posiada funkcję samodzielnej aktualizacji obsługiwanego oprogramowania. Wszyscy producenci wykonują okresowe aktualizacje, które bardzo często wiążą się z dostępem do nowych usług, poprawą jakości przesyłanych danych czy też udoskonaleniem systemów bezpieczeństwa.
  • Smart TV oferuje bardzo przydatne rozwiązania, takie jak korzystanie z funkcji asystenta głosowego lub koordynowanie z poziomu telewizora takich funkcji, jak światła, termostaty, podgląd monitoringu czy nawet sterowanie odkurzaczem.
  • Smart TV pozwala również na korzystanie z połączenia wideo Skype, co szczególnie w obecnym świecie spotkań i konferencji online jest bardzo pomocną funkcją.
  • Niestety, telewizory z funkcją Smart TV bywają narażone na ataki hakerskie - dlatego ważne jest, aby unikać korzystania na przykład z bankowości internetowej czy zakupów kartą kredytową za ich pomocą.
  • Zazwyczaj telewizory posiadające funkcję Smart TV mają również lepsze parametry HD i najnowsze funkcje audio, takie jak dźwięk Dolby Atmos i obsługa HDMI ARC.

Urządzenia Smart TV - dostęp do rozrywki w Twoim domu!

Dzięki możliwości korzystania z takich urządzeń jak UPC 4K Media Streamer, Smart TV staje się centrum rozrywki i informacji, pozwalając nam cieszyć się szybkim przepływem danych, wysoką jakością transmisji i komfortowymi warunkami korzystania ze wszystkich funkcji inteligentnej telewizji. Pamiętajmy, że Smart TV cały czas się rozwija i zmienia, tak aby zaspokajać wszelkie nowe potrzeby konsumentów, nie wiemy więc, czym jeszcze może nas zaskoczyć.

Data publikacji: 08.11.2021

Sprawdź pozostałe artykuły