Telewizja

Najlepsze filmy fantasy i science-fiction w HBO GO

Sprawdź, jakie filmy warto objerzeć

Kino z gatunku fantasy i science-fiction od kilku ostatnich dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością i ma swoje, stale powiększające się i wierne grono odbiorców. Jakie filmy fantasy i science-fiction możemy oglądać w HBO GO? Wybraliśmy najlepsze propozycje!

HBO GO zostało zastąpione przez HBO Max

W ostatnim roku rekordy popularności biją platformy streamingowe, dzięki którym możemy oglądać filmy i seriale z najwyższej półki – wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Dodatkowo atrakcyjna oferta HBO Max w UPC zachęca nas do tego, by spędzać wieczory w towarzystwie filmów z gatunku fantasy i science-fiction.

„Hobbit” – trylogia filmowa

Trylogia filmowa „Hobbita” to klasyka gatunku fantazy. Składają się na nią trzy dzieła filmowe: „Hobbit: niezwykła podróż” (2012), „Hobbit: pustkowie Smauga” (2013) i „Hobbit: bitwa pięciu armii” (2014). W HBO GO możemy oglądać zarówno ich podstawowe, jak i rozszerzone wersje. Cała trylogia jest próbą – bardzo udaną, co warto podkreślić – przeniesienia na ekran powieści Tolkiena. Podobnie jak w przypadku „Władcy Pierścieni” za niesamowite zdjęcia odpowiadał Peter Jackson. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów fantasy.

„Harry Potter” – klasyka naszych czasów

„Harry Potter” to saga składająca się z ośmiu filmów, nakręconych na podstawie siedmiu książek autorstwa J.K. Rowling. Fabuły tej serii zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać – filmowa historia o przygodach nastoletniego czarodzieja i jego przyjaciół jest wiernym oddaniem zamysłu autorki książek. Mimo że pierwszy film o Harrym Potterze ukazał się już 20 lat temu, to i tak wykorzystane efekty specjalne nadal robią wrażenie. Wszystkie filmy z serii można oglądać w HBO GO.

„Liga sprawiedliwości” - film o superbohaterach

„Liga sprawiedliwości (2017) to jedna z ciekawszych odsłon kina science-fiction ostatnich kilku lat. Fabuła tego filmu skupia się na tytułowej lidze, którą tworzą najlepsi z najlepszych – superbohaterowie. Ich misją jest zwalczanie zagrożeń, wykraczających poza możliwości ludzi. „Liga sprawiedliwości” to naprawdę bardzo dobry film science-fiction, którego mocnym punktem jest obsada, składająca się z pierwszoligowych aktorów. Na ekranie możemy zobaczyć Bena Afflecka, Henry’ego Cavilla i Amy Adams.

„Incepcja” – film science-fiction z górnej półki

Za scenariusz i reżyserię „Incepcji” (2017) odpowiada Christopher Nolan – jeden z najwybitniejszych reżyserów współczesnego Hollywood. Jego propozycje filmowe zawsze mają drugie dno i wymagają wysiłku od widza, a mimo to trafiają do szerokiego grona odbiorców. Głównym bohaterem „Incepcji” jest Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) – oszust, który para się… wykradaniem idei i koncepcji z umysłów ludzi, którzy znajdują się w trakcie snu. Z czasem to zajęcie staje się dla Doma uciążliwe i nie potrafi on odróżnić jawy od snu. Jednakże największym problemem głównego bohatera „Incepcji” staje się dylemat – w którym świecie żyć: jawy czy fikcji. Nolan świetnie łączy ze sobą dwa trudne gatunki: science-fiction i thriller psychologiczny. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów klasyki.

„Ptaki nocy” – film dla fanów DC Comics

„Ptaki nocy” (2020) to historia filmowa opowiadana z perspektywy Harley Quinn – bohaterki, która przewijała się w wielu komiksach DS Comics i była traktowana przede wszystkim jako obiekt westchnień wielu nastolatków. Tym razem jest nieco inaczej, ponieważ w „Ptakach nocy” Harley Quinn jest zdecydowanie bardziej złożoną postacią. Historia filmowa jest nieco zawiła, ale podana w niezwykle atrakcyjny dla widza sposób. Cztery kobiety - Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi – na skutek niebywałych zbiegów okoliczności, są zmuszone do współpracy przeciwko Romanowi i Victorowi. „Ptaki nocy” to zabawny i ciekawy narracyjne film z gatunku science-fiction, którzy powinni obejrzeć nie tylko fani komiksów, ale również wszyscy miłośnicy kina akcji.

Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

Sprawdź pozostałe artykuły!