Usługi międzyoperatorskie

Rozwiązania dla operatorów

Jesteśmy niezawodnym, profesjonalnym partnerem świadczącym usługi międzyoperatorskie. Mamy bogate doświadczenie we współpracy z operatorami i ISP. Nasza Usługa realizowana jest w oparciu o tysiące kilometrów własnych kabli światłowodowych, nowoczesne protokoły transmisji danych oraz platformy Ethernet i IP najnowszych generacji.

 
 

Nasza sieć

Standard usług dla operatorów oferowanych przez UPC Biznes na rynku polskim i europejskim jest potwierdzony certyfikatem Metro Ethernet Forum Carrier Ethernet (CE) 2.0. Liberty Global, macierzysta spółka UPC, jest pierwszym operatorem kablowym, który otrzymał ten certyfikat na poziomie pan-europejskim.

Dostępne są następujące rodzaje certyfikowanych usług Carrier Ethernet:

  • E-LINE - połączenia EVC punkt-punkt
  • E-LAN - wielopunktowe połączenia EVC “każdy  z każdym”
  • E-TREE – wielopunktowe połączenia EVC w strukturze “drzewa”
  • E-Access - hurtowy wariant połączenia interfejsów UNI z ENNI
  • E-Transit Service – hurtowy wariant transferu połączeń”

O naszej wyjątkowości świadczy fakt posiadania największej bazy użytkowników końcowych podłączonych do sieci Internet w UPC, tysiące kilometrów własnej sieci światłowodowej oraz obecność we wszystkich największych punktach wymiany ruchu IP w Europie.

rozwiń
 
 

Nasze usługi dla rynku operatorskiego oraz ISP obejmują usługi IP i transmisji danych

Tranzyt IP

Łączność ze światem poprzez sieć IP klasy Tier-1Obecność we wszystkich większych punktach wymiany ruchu IP. Komunikacja sieci wewnętrznych firm z Internetem w najwyższej jakości. Przepustowość dostosowana do wymagań Klienta.

Transmisja danych

Międzynarodowa sieć w 14 krajach, szeroka gama krajowych i międzynarodowych usług transmisji danych opartych o protokoły Ethernet oraz MPLS. Dzięki naszej współpracy Twoi Klienci zyskają najlepszą jakość usług.

Peering IP

Dostęp do rosnącego wolumenu użytkowników podłączonych do sieci IP UPC. Ogólnoeuropejska sieć AORTA. Porty 1Gb/s i 10Gb/s.

Usługi Regulowane

Zgodnie z wymogami decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej DHRT.WIT.6082.3.2017.81 z dnia 11 września 2018 r, UPC przedstawia aktualne komercyjne warunki dostępu do infrastruktury technicznej – kanalizacja kablowa.

W zakresie pozostałej infrastruktury technicznej, UPC jest w trakcie wdrażania warunków dostępu do infrastruktury technicznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z decyzji DHRT.WIT.6082.3.2017.81 z dnia 11 września 2018 r załączonych poniżej, z terminem wdrożenia tych warunków, jak również zmian do już opublikowanych warunków dostępu do kanalizacji kablowej zgodnie z decyzją, do 15 marca 2019.