Kompleksowe rozwiązania dla Hoteli i gości

Do tej pory zaufało nam już ponad 100 obiektów hotelowych w całej Polsce. Dla każdego z nich - hotelu, pensjonatu, apartamentowca - przygotowaliśmy indywidualną, kompleksową ofertę uwzględniającą wszystkie wymagania i specyfikę danego obiektu. Nasze usługi stanowią wygodne narzędzie pracy dla personelu, a dla Gości hotelu – doskonałe źródło rozrywki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą UPC Biznes dla hoteli.

 
 

Dedykowane rozwiązania

UPC Biznes indywidualnie buduje ofertę dla każdego hotelu w oparciu o wymagania przedstawione przez jego właściciela. Oferta biznesowa uwzględnia, między innymi:

 • lokalne uwarunkowania hotelu takie, jak rodzaj odbiorników telewizyjnych w pokojach (analogowe, cyfrowe, czy IP), ilość pokojów,
 • profil gości hotelowych korzystających z usług hotelu,
 • prawa do odtwarzania w pokojach hotelowych,
 
 

Usługi dla hoteli

Telewizja

Telewizja UPC Biznes dedykowana dla hotelu, uwzględnia ich rozmiar, specyfikę obiektu i potrzeby gości hotelowych. Na tej podstawie, indywidualnie dobieramy odpowiednie rozwiązania techniczne bazujące na stacjach czołowych (mini-HeadEndach), dekoderach lub modułach CI+ instalowanych u Klienta. Dostarczamy również odbiorniki TV wraz z montażem.

Stacja czołowa, to najbardziej elastyczne rozwiązanie, które umożliwia dostęp do szerokiego wyboru pakietów, z podziałem tematycznym i językowym, dopasowanych do indywidualnych potrzeb hoteli i ich gości:

 • Kanały obcojęzyczne,
 • Kanały informacyjne,
 • Kanały sportowe w tym również pakiet kanałów ELEVEN SPORTS (Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3),
 • Kanały filmowe,
 • Kanały popularno-naukowe,
 • Pakiety premium - HBO, CANAL+, CINEMAX
 • Kanały tematyczne NC+ (nSport+ HD, Ale kino+ HD, Planete+ HD, MiniMini+ HD, TeleTOON+ HD, Kuchnia+ HD i DOMO+ HD),

Udostępniane przez UPC Biznes kanały telewizyjne zawierają już prawa nadawców w zakresie ich retransmisji w pokojach hotelowych.

Oferta UPC Biznes uwzględnia również specyficzne oczekiwania obiektów hotelarskich takie jak m.in:

 • udostępnienie programów radiowych,
 • możliwość dołączenia lokalnych źródeł sygnału (np. lokalny kanał hotelowy),
 • dodatkowy sygnał satelitarny i naziemny,
 • możliwość dostarczenia sygnału np. z sal konferencyjnych w hotelu.

Rozwiązania techniczne stosowane przez UPC umożliwiają udostępnienie kanałów telewizyjnych w różnych typach telewizorów w pokojach. Obsługiwane są zarówno stare odbiorniki kineskopowe, jak również nowej generacji telewizory z głowicami DVB-T, DVB-C czy z głowicami IP. Staramy się w naszej ofercie dbać o najwyższe standardy jakości i komfortu naszych Klientów.

Telewizja w ofercie UPC Biznes, uwzględnia prawa do retransmisji kanałów. Dzięki tej funkcjonalnoścu hotel nie musi podpisywać dedykowanych umów z nadawcami w zakresie udzielenia praw do retransmisji kanałów w pokojach hotelowych. 

Internet

W zależności od potrzeb i wymagań hotelu oferujemy usługę dostępu do internetu przez dedykowany światłowód, z szybkością transmisji od 10 Mb/s nawet do 10 Gb/s. Dobór prędkości łącza podyktowany jest najczęściej ilością pokoi i wewnętrznych standardów hotelu określających preferowaną przepływność na użytkownika, ilością adresów IP.

Internet światłowodowy to wysoka jakość i standard zasięgu. Wśród naszych Klientów ważnym elementem uzupełnienia łącza dostępu do internetu jest dostęp radiowy Wi-Fi, który UPC Biznes może zaprojektować i wykonać również według ściśle określonych wytycznych i sprawdzonej praktyki ośrodka wypoczynkowego.

Dostęp do Internetu z UPC Biznes jest gwarancją doskonałej jakości usługi i zadowolenia z użytkowania połączenia zarówno dla hotelu, jak i dla jego gości. 

Telefon

Na potrzeby obsłużenia telefonii stacjonarnej na terenie obiektu hotelu możemy dostarczyć cyfrowe łącza ISDN PRA lub SIP-Trunk, które podłączone do centrali hotelu (PABX) mogą obsłużyć ruch telefoniczny. Dla hoteli z centralami analogowymi UPC Biznes może zaoferować analogowe linie POTS.

W ofercie UPC każdy hotel może zachować dotychczasowe numery telefoniczne i skorzystać z wielu przydatnych usług dodatkowych.

Nasza oferta dla hoteli zapewnia szereg działań i zachowań z uwzględnieniem najwyższych standardów pracy, finalnie ma na celu swobodę komunikacji gości, Klientów oraz pracowników obiektu.