Elektroniczne rozliczenia

E-rozliczenia

Elektroniczna Faktura

Elektroniczne Faktury zostały wprowadzone z myślą o wygodzie użytkowników usługi internetowej lub telefonicznej (aktualnie otrzymujących faktury tradycyjne).

Pod względem skutków prawnych, elektroniczna faktura ma taką samą ważność, jak faktura w formie papierowej.

Elektroniczny Rachunek

W odróżnieniu od elektronicznej faktury, usługa przygotowana dla klientów, którzy obecnie otrzymują rachunki w formie papierowej, a więc dla użytkowników Telewizji UPC.

Więcej informacji

Obsługa

Aby aktywować usługę Elektronicznej Faktury/Rozliczenia:
1. Wypełnij formularz i prześlij go w oryginalnej formie do UPC. Dokument możesz pobrać z naszej strony internetowej, klikając tutaj;

2. Wypełnij formularz Zgody... w Lokalnym Biurze Obsługi Klienta;

3. Zaloguj się do Mojego UPC, a następnie przejdź do "Rachunki i płatności/Ustawienia" i kliknij przycisk "Przełącz na e-fakturę".

Korzyści

Poniższa lista prezentuje krótkie opisy tych cech, które klienci Elektronicznej Faktury wymieniali najczęściej podczas badania ankietowego:

Przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego

Korzystając z Elektronicznej Faktury oraz elektronicznego rachunku nie masz potrzeby wykorzystywania papieru do drukowania faktur. A mniejsze zapotrzebowanie na papier, to mniejsze zapotrzebowanie na drzewo!

Chronisz środowisko
Nie gromadzisz w domu makulatury

Dzięki elektronicznym rozliczeniom nie musisz już przechowywać w domu stosów kartek, segregować ich i katalogować. Wszystkie wystawione dokumenty są dostępne na Twoim osobistym koncie.

Nie gromadzisz makulatury
Nie musisz czekać na doręczenie koperty z rachunkiem

Faktury i rachunki elektroniczne są dostarczane do Ciebie w najszybszy z możliwych sposobów. Już nie musisz czekać na kopertę z rachunkiem i denerwować się ewentualnymi opóźnieniami i zaległościami w opłatach.

Nie czekasz na dostarczenie papierów
Zawsze masz dostęp do dokumentów

Wszystkie wystawione faktury oraz rachunki dostępne są w Moim UPC przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

UPC archiwizuje wystawione elektroniczne faktury przez określony ustawą okres przechowywania dokumentów podatkowych, w sposób wskazany w rozporządzeniu Ministra Finansów (z dn. 17 grudnia 2010).

Oszczędzasz czas
Rozliczasz się jak zawsze

Elektroniczna faktura ma taką samą wartość pod względem skutków prawnych, jak faktura tradycyjna. Oznacza to, że dokumenty elektroniczne akceptowane są przez urzędy skarbowe.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Rozliczasz się jak zawsze
Bezpieczeństwo

Logowanie do systemu możliwe jest tylko za pomocą Tobie znanego Numeru Identyfikacyjnego i numeru PESEL. Dzięki zastosowaniu szyfrowanego połączenia SSL masz pewność, że wprowadzane w formularzu logowania dane, faktury oraz informacje abonenckie są bezpieczne.

Bezpieczeństwo

Pytania i odpowiedzi

Czy mogę mieć pewność, że dokument e-faktury jest autentyczny?
E-faktura jest pewnym i pełnowartościowym z punktu widzenia prawa dokumentem, wystawiany podobnie jak faktura w formie papierowej. E-fakturę można przedłożyć w czasie kontroli w urzędzie skarbowym lub wykorzystać podczas zgłaszania reklamacji. Po prostu zamiast na papierze jest w komputerze.

Jak opłacić e-fakturę?
Dla posiadaczy kont w bankach internetowych najszybszą drogą będzie wykonanie przelewu internetowego. Dla klientów, którzy nie mają konta w banku internetowym, najlepszym sposobem będzie aktywacja usługi Polecenie Zapłaty (więcej informacji można znaleźć tutaj). Oczywiście można również skorzystać z druku przelewu i opłacić go w tradycyjny sposób.

Czy muszę posiadać drukarkę, korzystając z e-faktury?
Nie musisz drukować polecenia przelewu ani Elektronicznej Faktury. Przelew można wykonać z konta w banku, np. przez internet lub aktywować Polecenie Zapłaty w UPC. To proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie.

Kiedy otrzymam dokument?
E-faktura jest dostarczana bezpośrednio na Twoje konto w Systemie Elektronicznej Faktury (https://ebok.upc.pl). Dzięki temu, otrzymasz dokument na czas, bez ryzyka opóźnienia lub zagubienia go. O fakcie dostarczenia faktury powiadomimy Cię e-mailem.

Czy mogę korzystać z e-faktury, nie mając dostępu do Internetu?
Dzięki e-fakturze w UPC, masz dostęp do całego archiwum wystawionych dla Ciebie faktur w jednym miejscu. Możesz w każdej chwili zweryfikować fakturę z dowolnego okresu rozliczeniowego w przeszłości. Dzięki temu łatwiej zapanujesz nad rachunkami i swoimi należnościami, nie musząc gromadzić w domu niepotrzebnego stosu papierów i makulatury.

Jak aktywować e-fakturę?
Aktywacja e-faktury jest naprawdę łatwa:
  • wejdź na stronę www.upc.pl/mojeupc;
  • zaloguj się do systemu;
  • wybierz zakładkę Rachunki i płatności – Ustawienia;
  • aktywuj Elektroniczną Fakturę, klikając odpowiedni przycisk.
To wszystko. Od następnego rachunku będą wystawiane Elektroniczne Faktury.