Bezpieczny internet dla Ciebie i Twojej rodziny

Bezpieczeństwo w sieci

Dowiedz się jak korzystać z internetu w bezpieczny sposób, nie narażając bliskich na zagrożenia.

 
 

DBI

Stwórzmy wspólnie lepszy Internet" to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu. Nie zapominajmy o odpowiedzialnym korzystaniu z internetu by uczynić to miejsce lepszym.

Publikacje edukacyjne

UPC Polska oraz Insafe, organ powołany przez Komisję Europejską i działający na rzecz bezpieczeństwa w internecie, wydali przewodnik Bezpieczeństwo w sieci – Elementarz dla całej rodziny.

 

Porady dla rodziców

Wiemy, że ponad wszystko chcesz chronić swoje dziecko przed zagrożeniami internetowymi. Wskazówki, zamieszczone w tej sekcji, podpowiedzą w jaki sposób bezpiecznie korzystać z sieci.

Bezpieczny Internet

UPC jest pierwszym w Polsce dostawcą internetu, który otrzymał Certyfikat Bezpiecznego Internetu UKE. Program ma na celu edukować w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu.

Zagrożenia Internetowe

Internet pełen jest różnorakich zagrożeń, takich jak złośliwe oprogramowanie, wirusy, spam, etc. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są negatywne skutki opisanych niebezpieczeństw, kliknij poniżej.

Zabezpieczenia

Przed zagrożeniami, płynącymi z sieci, możesz zabezpieczyć się na wiele sposobów. Ten mały przewodnik zapozna Cię z najpopularniejszymi i wyjaśni jak skutecznie z nich korzystać.

Pakiety Bezpieczeństwa

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju pakiety bezpieczeństwa, darmowe i płatne, a wśród nich także te, które oferowane są bezpośrednio przez dostawców internetu. Ta sekcja zawiera krótki ich przegląd.

Pakiet Bezpieczeństwa UPC

Dbając o bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie korzystania z internetu, UPC wspólnie z firmą F-Secure przygotowało skuteczną metodę ochrony Twojego komputera.

Zgłaszanie nadużyć

Użytkownicy internetu, którzy naruszają Warunki Właściwego Użytkowania, powinni być zgłoszeni, aby umożliwić nam interwencję.